آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

تعطیلی ۵۰ روزه لیگ والیبال، تصمیمی منطقی یا احساسی؟

با تصمیم محمدرضا داورزنی که به تازگی ریاست فدراسیون والیبال را بر عهده گرفته  قرار است لیگ برتر والیبال ایران از یکشنبه هفته آینده به مدت ۵۰ روز تعطیل شود تا در این مدت تیم ملی بتواند برای مسابقات انتخابی المپیک آماده شود. در ظاهر این تصمیم برای این اتحاذ شده که کولاکوویچ بتواند زمان کافی برای برگزاری اردو داشته باشد، اما تعطیلی طولانی‌مدت لیگ برتر به خاطر تیم ملی می‌تواند تبعات زیادی داشته باشد.

در حال حاضر سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، امیر غفور و سید محمد موسوی که همگی جزو بازیکنان فیکس تیم ملی هستند در لیگ‌های خارجی حضور دارند و تنها دو هفته قبل از آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی می‌توانند به تیم ملی اضافه شوند. با این شرایط برگزاری اردوی ۵۰ روزه هیچ فایده‌ای ندارد و تنها بازیکنان ذخیره تیم ملی و همینطور تعدادی بازیکن که در نهایت هم از تیم ملی خط می‌خورند در این اردو حاضر می‌شوند.

ضمن اینکه به نظر می‌رسد داورزنی از اشتباهات خود در خصوص لیگ والیبال درس نگرفته و باز هم شاهد بی‌توجهی به لیگ والیبال هستیم. چطور می‌شود که انتظار داشته باشیم تیم ملی، خروجی یک لیگ بابرنامه باشد، اما در عمل توجهی به لیگ نداشته باشیم. داورزنی باز هم همه تمرکز خود را روی تیم ملی قرار داده تا در دوره جدید ریاست او در فدراسیون والیبال امیدی به بهتر شدن لیگ برتر والیبال نداشته باشیم.

تیم ملی والیبال باید در رقابت‌های حساس انتخابی المپیک شرکت کند، اما از الان مشخص است که کار سختی برای کسب سهمیه المپیک نداشته باشد. ملی‌پوشان والیبال ایران در بدترین شرایط هم نسبت به رقبای آسیایی خود در سطح بسیار بالاتری قرار دارند و در صورتی که سهمیه المپیک را کسب کردند نباید آن را یک حماسه تلقی کرد چرا که کمترین انتظار از آنها برآورده شده است.

تاریخ ارسال : ۴ام آذر ۱۳۹۸
بازدید : 253 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال