آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

نتیجه بازی والیبال ایران ونزوئلا انتخابی المپیک ریو

نتیجه بازی والیبال ایران ونزوئلا انتخابی المپیک ریو

نتیجه بازی والیبال ایران ونزوئلا انتخابی المپیک ریو

 

تیم ملی والیبال کشورمان  امروز  ۱۶/ خرداد /۱۳۹۳  به مصاف تیم  ملی والیبال  ونزوئلا رفت ، این بازی هفتمین و آخرین بازی ایران در  مسابقات انتخابی المپیک بود  هر چند  صعود تیم ملی والیبال برای اولین بار به المپیک ریو از قبل مسجل شده بود اما بعنوان آخرین  بازی به مصاف ونزوئلا رفت  ساعت این بازی  ۵:۱۵ دقیقه صبح به وقت ایران بود . از همان اول این بازی به مثابه بازی تدارکاتی بود از همین رو  رائول لوزانو تیم دومش را به زمین فرستاد . در این بازی که به مدت  ۲ ساعت و یک دقیقه به طول انجامید مجتبی میرزاجانپور  با کسب ۲۴  امتیاز  امتیاز آورترین بازیکن بازی انتخاب شد .

ست نخست: ۲۵ – ۲۳ به سود ایران

تیم ملی والیبال کشورمان در  شروع این دیدار نمایش پایاپایی با حریف داشت. سرویس های پرقدرت برای از کار انداختن دریافت اول تیم حریف در دستور کار شاگردان لوزانو بود. تیم ملی والیبال کشورمان در شروع این دیدار نمایش پایاپایی با حریف داشت. سرویس های پرقدرت برای از کار انداختن دریافت اول تیم حریف در دستور کار شاگردان لوزانو بود. ملی‌پوشان ایران در تمام طول ست نخست برتر از حریف بودند و با وجود اینکه ناچی، سرمربی ونزوئلا چندین بار درخواست وقت استراحت کرده و تغییراتی در ترکیب تیم خود ایجاد کرد، اما شاگردان لوزانو توانستند این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود رقم بزنند.

ست دوم: ۲۹ – ۲۷ به سود ونزوئلا

برتری در ست دوم هم از آن ایران بود و شاگردان لوزانو توانستند از همان امتیازهای پایانی اختلاف خوبی را با حریف نه چندان قدرتمند و با انگیزه خود ایجاد کنند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه بازی سعید معروف هم به بازی آمد، اما نتیجه بازی ۲۲ بر ۲۲ شد. شاگردان ناچی که تمام بازی‌های قبلی خود را باخته بودند چیزی برای از دست دادن نداشتند و می‌خواستند هر طور که شده حداقل یک پیروزی در این دوره از مسابقات کسب کنند. آنها از تمام توان خود در این ست استفاده کردند و توانستند با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ پیروز شوند.

ست سوم: ۲۵ -۲۱ به سود ونزوئلا

ونزوئلایی‌ها که فکر می‌کردند راه پیروزی بر ایران را یاد گرفته‌اند در ست سوم هم شرایط بهتری نسبت به شاگردان لوزانو داشتند. ملی‌پوشان ایران به خوبی از توپ‌های برگشتی استفاده نمی‌کردند و در مقابل ونزوئلایی‌ها با تمام توان برای هر توپ تلاش می‌کردند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ونزوئلا تیم‌ها راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. روند رو به رشد شاگردان ناچی ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ به سود ونزوئلا لوزانو مجبور شود درخواست وقت استراحت فنی کند، چراکه وی دوست نداشت حتی یک امتیاز را هم به حریف ته جدولی خود تقدیم کند. قائمی و معروف در دو تعویضه لوزانو چایگزین مهدوی و میرزاجانپور شدند تا در امتیاز ۲۰ بر۱۷ ناچی درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ونزوئلا خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم: ۲۵ – ۱۸ به سود ایران

ست چهارم با برتری نسبی ایران آغاز شد. شاگردان لوزانو در امتیاز ۱۳ بر ۱۰ و زمانی که ناچی درخواست وقت استراحت فنی کرد توانستند برتری خود را بر حریف کامل کنند. در این مسابقه لوزانو از هیچ کدام از پشت‌خط‌های تخصصی خود امیر غفور و شهرام محمودی استفاده نکرد و قائمی و میرزاجانپور، دریافت کننده‌های ایران جایگزین این دو بازیکن بودند. شاگردان لوزانو در این ست کمی با فشار بیشتر بازی کردند و با تیزهوشی توانستند حریف را مغلوب کنند. ست چهارم این مسابقه با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود تیم ملی والیبال ایران رقم خورد.

ست پنجم: ۱۵ – ۸ ایران

شاگردان لوزانو در آغاز ست پنجم اجازه نفس کشیدن به ونزوئلا ندادند تا در امتیاز ۳ بر صفرناچی درخواست وقت استراحت فنی کند. شاگردان ناچی دست بردار نبودند و در امتیاز ۵ بازی به تساوی کشیده شد. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران، تیم‌ها جای خود را تغییر دادند. اسپک‌های تماشایی مجتبی میرزاجانپور در که طول این تورنمنت یکی از بهترین‌های ایران بود در ست پنجم بارها ونزوئلایی‌ها را اذیت کرد. از سوی دیگر اشتباهات بازیکنان ونزوئلا موجب شد تا نتیجه بازی ۱۱ بر ۷ به سود ایران شود تا ناچی بار دیگر در طول این مسابقه درخواست وقت استراحت کند. در نهایت تیم ملی والیبال ایران با یک نمایش خوب این ست را به سود خود تمام کرد.

تاریخ ارسال : ۱۶ام خرداد ۱۳۹۵
بازدید : 1846 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال