آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

نتایج قرعه کشی جام جهانی والیبال ۲۰۱۵ ژاپن

قرعه کشی جام جهانی والیبال ۲۰۱۵

نتایج قرعه کشی جام جهانی والیبال ۲۰۱۵ ژاپن

وب سایت رسمی هواداری والیبال – نتایج قرعه کشی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۵ والیبال که قرار است در ژاپن برگزار شود مشخص شد.

به گزارش والیبال ، این رقابتها از این جهت مهم است که دو تیم اول مسابقات جام جهانی به صورت مستقیم به المپیک ۲۰۱۶ ریو صعود می کند. البته بهترین تیم آسیا در این رقابتها هم شانس حضور در المپیک را خواهد داشت. در واقع اگر ایران در جمع تیم های اول و دوم هم نباشد، اماعملکرد بهتری از دیگر تیم های آسیایی داشته باشد می تواند به المپیک ریو صعود کند.

در واقع رقابتهای المپیک بالاترین و ارزشمندترین سطح مسابقات را داراست. پس از المپیک جام جهانی در سطح دوم قرار دارد که امسال در ژاپن برگزار خواهد شد.

سطح سوم رقابتهای والیبال مربوط به مسابقات قهرمانی جهان است که هر چهار سال یک بار برگزار می شود که دوره گذشته اش در لهستان برگزار شد و هنوز میزبان دوره آینده اش مشخص نشده است.

اما سطح چهارم مسابقات والیبال رقابتهای لیگ جهانی والیبال است و شاید به همین دلیل است که تیم ملی روسیه با تیم دومش در ان رقابتها شرکت کرده است. میزبان مرحله رقابتهای لیگ جهانی برزیل است که سه هفته دیگر برگزار خواهد شد.

با این اوصاف رقابتهای جام جهانی ژاپن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و امیدواریم که تیم ملی والیبال ایران بتواند در میان دو تیم اول رقابتها حضور داشته باشد. دیگر تیم های باقی مانده در رقابتهای جام جهانی در رقابتهای بین قاره ای شرکت می کنند تا بهترین های آنها برای مسابقات المپیک انتخاب شوند.

برنامه دیدارهای تیم ملی در جام جهانی والیبال ژاپن هم مشخص شده است و ۱۲ تیم شرکت کننده در این رقابت ها حریفان خود را شناختند.  سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال از ۱۷ شهریورماه به مدت ۱۶ روز در کشور ژاپن پیگیری خواهد شد.۱۲ کشور در این رقابت ها در سه مرحله با یکدیگر مسابقه خواهند داد که گروه بندی ابتدایی آن به قرار زیر است:

گروه A: استرالیا، آمریکا، ژاپن (میزبان)، نماینده دوم کنفدراسیون آفریقا، کانادا و ایتالیا

گروه B: لهستان، نماینده اول کنفدراسیون آفریقا، روسیه، ونزوئلا، آرژانتین و ایران

این رقابت ها در سه مرحله و در شهرهای هاماماتسو، اوساکا و توکیو پیگیری خواهد شد.

در مرحله نخست و در شهر هاماماتسو تیم ملی والیبال ایران به مصاف حریفان گروه خود می رود و در دو مرحله دیگر در شهرهای اوساکا و توکیو ملی پوشان کشورمان به مصاف حریفان گروه A خواهند رفت.

برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران به قرار زیر است:

مرحله اول (هاماماتسو)

۱۷ شهریور: ایران – آرژانتین  ساعت ۱۸،۳۰

۱۸ شهریور: ایران – تیم اول آفریقا ساعت ۱۲

۱۹ شهریور: ایران – ونزوئلا  ساعت ۱۸،۳۰

۲۱ شهریور: ایران – لهستان ساعت ۱۵

۲۲ شهریور: ایران – روسیه ساعت ۱۵

مرحله دوم (اوساکا)

۲۵ شهریور: ایران – ایتالیا  ساعت ۱۵

۲۶ شهریور: ایران – امریکا ساعت ۱۵

۲۷ شهریور: ایران – ژاپن ساعت ۱۹

مرحله سوم (توکیو)

۳۰ شهریور: ایران – استرالیا ساعت ۱۴

۳۱ شهریور: ایران – کانادا ساعت ۱۱

۱ مهر: ایران – تیم دوم افریقا ساعت ۱۷

در نهایت تیم ها بر اساس نتایج به دست آمده در رتبه های اول تا دوازدهم قرار خواهند گرفت که دو تیم برتر مجوز حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ برزیل را به دست می آورند.

تاریخ ارسال : ۳۰ام مرداد ۱۳۹۴
بازدید : 1903 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال