آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

میزبانی والیبال قهرمانی مردان آسیا۲۰۱۵ به ایران سپرده شد

میزبانی والیبال قهرمانی مردان آسیا۲۰۱۵ به ایران سپرده شد

 

نشست هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا صبح امروز در مقر جدید کنفدراسیون والیبال آسیا در شهر بانکوک تایلند برگزار شد ودر حالی که پیش از این میزبانی مسابقات جام باشگاه های آسیا به کشور ایران سپرده شده بود در اجلاس امروز مقرر شد این رقابت ها به میزبانی چین تایپه برگزار شود.
*دیگر مصوبات این اجلاس به شرح زیر است:
میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا سال ۲۰۱۵ به صورت قطعی به جمهوری اسلامی ایران سپرده شد.

میانمار به عنوان میزبان نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۳ سال آسیا انتخاب شد. ایران سال گذشته میزبانی این رقابت ها و باشگاه های آسیا را گرفته بود که برای کسب میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا انصراف داد.

تعیین زمان و مکان برگزاری نشست آتی کنفدراسیون والیبال آسیا از دیگر مصوبات این نشست بود که نوامبر آینده (آبان ماه ۹۴) به میزبانی عربستان سعودی برگزار می شود و در آن انتخابات هیات رییسه کنفدراسیون آسیا نیز برگزار خواهد شد.

همچنین در این نشست شانریت به عنوان دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد.

نحوه صعود تیم های آسیایی به بازی های المپیک ۲۰۱۶ از دیگر موضوعات نشست هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا است که عصر امروز به نتیجه خواهد رسید.

در حالی که چندی پیش در کنگره جهانی FIVB میزبانی ایران در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا و نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۵ – ۱۳۹۴ قطعی شده بود، اما به یک باره میزبانی نوجوانان جهان از ایران گرفته و به آرژانتین داده شد و همچنین بنا به دلایلی نا معلوم مسئولان کنفدراسیون والیبال آسیا اعلام کردند که میزبانی ایران در قهرمانی آسیا در سال آینده مجددا در اجلاس هیئت رئیسه AVC مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از این رو دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال که از اعضای اصلی هیئت رئیسه AVC می باشد، یکشنبه شب به منظور شرکت در جلسه سالیانه این هیئت تهران را به مقصد بانکوک تایلند ترک کرد و دیروز در مراسم بازگشایی دفتر AVC در تایلند که با حضور رئیس فدراسیون جهانی انجام شد، طی نشست های جداگانه با روسای فدراسیون های مختلف و دکتر آری گراسا رئیس FIVB و دکتر بن ناصر رئیس AVC موافقت مجدد آن ها را برای میزبانی ایران در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا جلب کرد. صبح امروز جلسه هیئت رئیسه در مقر AVC در بانکوک تشکیل شد و در خصوص موضوع میزبانی ایران در این رقابت ها هم بحث و بررسی شد و در پایان جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان قطعی هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا معرفی شد.

همچنین شانریت که پیش از این رئیس کمیته مسابقات AVC بود، در این جلسه به عنوان دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب و معرفی شد.

تاریخ ارسال : ۱۶ام آذر ۱۳۹۳
بازدید : 683 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال