آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

بازی های بعدی تیم ملی والیبال انتخابی المپیک ریو

بازی های بعدی تیم ملی والیبال انتخابی المپیک ریو

بازی های بعدی تیم ملی والیبال انتخابی المپیک ریو

 

به گزارش والیبال ،  پنجمین حریف ایران در راه رسیدن به المپیک ریو ۲۰۱۶ تیم ملی والیبال ، چین است که این تیم آخرین حریف آسیایی ایران در رقابت های انتخابی توکیو محسوب می شود و بر خلاف تصورات  بسیار خوش درخشیده است و فراتر از انتظار عمل کرده است . ملی پوشان کشورمان ۱۳/۰۳/۱۳۹۵ در پنجمین دیدار خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف چین خواهند رفت. تیم ملی والیبال چین، تیم نوزدهم رده بندی جهانی والیبال است که با کسب رکوردی خاص بالاتر از ژاپن و کره جنوبی و دیگر رقبا، عنوان مقتدرترین تیم آسیا را به خود اختصاص داده است. چین از ۱۸ دوره مسابقات قهرمانی آسیا، چهارده مدال کسب کرده و در چهار دوره دیگر نیز به مقام چهارم دست یافته است؛ یعنی همواره در جمع چهار تیم برتر آسیا قرار داشته است که رکوردی خاص است و تا کنون هیچ تیمی نتوانسته به آن برسد. چین تیم سختکوش و بازی بلدی است که به راحتی تسلیم نمی شود. طی سال های اخیر تغییراتی در حرکت والیبالش آغاز کرده و راه مدرن شدن را در پیش گرفته که همین کار باعث صعود این تیم از سطح سه به دوی لیگ جهانی شده است.

بازیکنان این تیم در لیگ کشورشان توپ می زنند. اگرچه چین یک لژیونر هم در ایتالیا (هان چیا در تیم مونزا) دارد که کمتر به خدمت گرفته می شود. هونگ وِیجین؛ کاپیتان چین یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این تیم است. هرچند باید گفت که چینی ها بیشتر یک گروه متحدند و قدرت اصلی شان در تیم بودنشان ظهور و بروز پیدا می کند.
سرمربیگری چین از ابتدای سال ۲۰۱۲ به شیع ای گوچن؛ ملی پوش دهه ۱۹۹۰ این کشور سپرده شد. بازیکن بزرگی که در هیات یک مربی نیز مدال های آسیایی را برای کشورش به ارمغان آورده و باعث ارتقاء سطح کیفی بازی چین در پیکارهای بین المللی شده است.

این مربی ۴۳ ساله حالا رویاهای بزرگتر از آسیا را در سر می پروراند و با برنامه ریزی مناسب برای تیمش به سوی اهداف جهانی و المپیکی خود حرکت می کند.
والیبال چین تاکنون دو دوره بازی های المپیک را تجربه کرده که بار اول در سال ۱۹۸۴ و مقام هفتم به دست آورده است و بار دوم نیز در المپیک پکن سال ۲۰۰۸ بوده که با مقام پنجمی چین پایان یافت. چینی ها پیش از این رقابت ها به اردوی اروپا رفتند و ضمن شرکت در جام واگنر لهستان با تیم های اروپایی بازی های تدارکاتی انجام دادند تا با آمادگی کامل راهی پیکارهای انتخابی المپیک شوند. ایران و چین به غیر از مسابقات سطح آسیا، تاکنون پنج بار در رقابت های جهانی و زیرمجموعه فدراسیون بین المللی، مقابل یکدیگر صف آرایی کرده اند که یک پیروزی از آن ایران و باقی به چین اختصاص یافته است.

دیدارهای جهانی ایران با چین از آغاز تاکنون
۱۹۹۷ (انتخابی قهرمانی جهان): ایران (صفر) – چین (۳)
۲۰۰۴ (انتخابی المپیک): ایران (یک) – چین (۳)
۲۰۱۱ (انتخابی لیگ جهانی): ایران (یک)  – چین (۳)
۲۰۱۱ (جام جهانی): ایران (صفر) – چین (۳)
۲۰۱۲ (انتخابی المپیک): ایران (۳) – چین (۲)
تیم ملی والیبال چین در دیدار نخست خود در رقابت های انتخابی المپیک سه بر یک مغلوب فرانسه شد، سپس موفق به شکست ونزوئلا و ژاپن شد و در آخرین مسابقه خود سه بر دو مغلوب لهستان شد. این تیم هم اکنون با دو برد و هفت امتیاز در جایگاه چهارم این رقابت ها قرار دارد.

تاریخ ارسال : ۱۳ام خرداد ۱۳۹۵
بازدید : 1813 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال