آخرین خبرها و حاشیه های والیبال
ads

آخرین حریف دور مقدماتی در المپیک ریو

آخرین حریف دور مقدماتی در المپیک ریو

آخرین حریف دور مقدماتی در المپیک ریو

 

تیم ملی والیبال  دوشنبه  مصادف با ۲۵  مرداد  در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی مسابقات والیبال مردان المپیک ریو از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه به مصاف روسیه؛ مدافع عنوان قهرمانی المپیک ۲۰۱۲ لندن و پرافتخارترین تیم این بازی ها و پرمدال ترین تیم تاریخ والیبال می رود. تیمی که از ۷۶ دوره مسابقه جهانی و المپیک والیبال تاکنون ۱۹ طلا، ۱۴ نقره، ۱۵ برنز و مجموعا ۴۸ مدال بر گردن آویخته است.

حریف دوشنبه شب ایران از ابتدا تا المپیک سئول (۱۹۸۸) با نام اتحاد جماهیر شوروی، در المپیک بارسلون (۱۹۹۲) با نام کشورهای مشترک المنافع و از المپیک آتلانتا (۱۹۹۶) با نام روسیه به میدان بازی ها پا گذاشته و یکی از دو تیمی است (همراه با ایتالیا) که در بیست سال گذشته همواره در جمع چهار تیم برتر والیبال مردان المپیک حضور داشته است.

بازیکنان و کادر فنی تیم روسیه

 

سرمربیگری روسیه با ولادیمیر الکنو صاحب مدال برنز المپیک پکن و مدال طلای المپیک لندن است. سرگئی تتیوخین؛ پرافتخارترین والیبالیست جهان با چهار مدال المپیک (یک طلا، یک نقره، دو برنز) که ششمین المپیک خود را تجربه می کند نیز کاپیتانی روس ها را بر عهده دارد.

 

سرگئی تتیوخین

ماکسیم میخایلوف (امتیازآورترین و بهترین اسپکر المپیک لندن)

الکساندر ولکوف و گرانکین سه بازیکن طلایی لندن در ترکیب روس ها هستند که سومین حضور المپیکی خود را (بعد از ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲) پشت سر می گذارند.

الکسی وربوف؛ لیبروی روسیه نیز اگرچه به دلیل مصدومیت در لندن غایب بود اما پس از حضور در المپیک آتن و پکن حالا در ریو سومین بار است که به میدان المپیک آمده است.

الکسی وربوف ؛ بهترین توپگیر المپیک پکن نیز نام گرفت.

البته روسیه یکی از دو تیم المپیک ریو (همراه با ایتالیا) است که با دو لیبرو به ریو آمده و یکی از لیبروهایش را به عنوان بازیکن تعویضی برای قدرت بخشیدن به ترکیب دریافت اول تیمش به زمین می فرستد. آرتم اِرماکوف با پیراهن شماره ۲۰ لیبروی دوم روسیه است.

مقایسه  کارنامه دو تیم در المپیک ریو

 

روسیه با میانگین قدی ۲۰۲٫۵ سانتی متر (بدون احتساب دو لیبرو) تاکنون در ریو سه پیروزی مقابل کوبا  مصر و لهستان را به نام خودش ثبت کرده و در برابر آرژانتین نیز شکست را پذیرفته است.

روس ها برای کسب رده سوم گروه به پیروزی مقابل ایران نیاز دارند.

همچنان که ایران با میانگین قدی ۱۹۸ سانتی متر (بدون احتساب لیبرو) نیز در صورت پیروزی بر حریفش، به رده سوم گروه صعود کرده و در غیر اینصورت به عنوان تیم چهارم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیم اول گروه دیگر خواهند رفت.

ایران با دو پیروزی مقابل تیم های کوبا و مصر سرنوشتش را به روز و بازی آخر نکشاند و پیش از آنکه بازی های مقدماتی اش تمام شود، موفق شد جواز حضور در جمع هشت تیم برتر المپیک و مرحله یک چهارم نهایی را به دست آورد. لذا نتیجه بازی در برابر روسیه تاثیری در صعود یا سقوط ایران نداشته و صرفا جهت تعیین رده بندی نهایی گروه مقدماتی و جایگاه نهایی تیم ها در این مرحله انجام می شود.

تاریخچه بازی های ایران – روسیه

۲۰۱۱ (جام جهانی): ایران (۰) – روسیه (۳)
۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (۰) – روسیه (۳)
۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (۱) – روسیه (۳)
۲۰۱۳ (قهرمانان قاره ها): ایران (۰) – روسیه (۳)
۲۰۱۴ (لیگ جهانی): ایران (۲) – روسیه (۳)
۲۰۱۴ (قهرمانی جهان): ایران (۰) – روسیه (۳)
۲۰۱۵ (لیگ جهانی): ایران (۳) – روسیه (۱)
۲۰۱۵ (لیگ جهانی): ایران (۳) – روسیه (۰)
۲۰۱۵ (لیگ جهانی): ایران (۳) – روسیه (۰)
۲۰۱۵ (لیگ جهانی): ایران (۱) – روسیه (۳)
۲۰۱۵ (جام جهانی): ایران (۰) – روسیه (۳)

تاریخ ارسال : ۲۴ام مرداد ۱۳۹۵
بازدید : 1849 بازدید

نظرات کاربران

مطالب روز والیبال